Vytlačiť túto stránku

Automatizácia novej generácie

Next generation automation

Môže ísť človek a robot „ruka v ruke“?
Ako sa dá v dnešnej dobe  zrýchliť vývoj softvéru?
Čo patrí v súčastnosti k technológiám novej generácie?

automatizacia
Technológie novej generácie

S novými výzvami prichádzajú aj nové technológie. Stále zvyšovanie produkcie s vyššou efektivitou a kvalitou tlačí na čoraz rýchlejšie reakčné časy.  V každej oblasti priemyslu sa nájdu procesy, kde je načasovanie zvlášť dôležité. Odpoveďou na to sú systémy s reakčným časom na úrovni mikrosekúnd (ultra fast automation). Extrémne krátky reakčný čas 1µs dosahujeme so štandardným riadiacim systémom, čo je cenovo prístupné aj pre malé aplikácie. Systém programujete v tom istom nástroji ako ostatné časti a podľa IEC61131.
Viac info >>>


Priemysel 4.0 vyžaduje maximálnu flexibilitu a integráciu robotických technológíi. Človek a robot musia byť schopní pracovať „ruka v ruke“. Kolaboratívne roboty už nemusia byť zatvorené v klietkach na zaistenie bezpečnosti ľudí pracujúcich v ich okolí. Je to vďaka modernej funkčnej bezpečnosti, ktorá zahŕňa funkcie pre bezpečné polohovanie (safe Robotics, safe Motion) s využitím otvorených komunikačných štandardov (Ethernet Powerlink, open SAFETY).  Nech sa páči, aplikácia kolaboratívneho robota v praxi.



Výroba a automatizácia sa stále viac a viac prepájajú s IT svetom.
Ako ideálny komunikačný protokol, aj s ohľadom na otvorenosť a teda princípy Priemyslu 4.0, sa javí otvorený komunikačný štandard OPC Unified Architecture. Protokol schopný prenášať produkčné dáta v rámci častí stroja alebo linky, medzi strojmi alebo medzi strojom a vyššou podnikovou vrstvou (cloud databázami). Samotné OPC UA má ale svoje limity v procesoch vyžadujúcich prácu v reálnom čase. Riešením môže byť v budúcnosti OPC UA TSN (Time-Sensitive Networking) poskytujúca dátový prenos cez Ethernet v reálnom čase.
Viac info o OPC UA. Zistite čo je OPC UA za minútu>>>

 

3x rýchlejší vývoj softvéru ako doteraz?
Pri tvorbe automatizačného softvéru odporúčame nové spôsoby vývoja aplikácií použitím predvytvorených aplikačných modulov. Tento spôsob významne skracuje prácu inžinierov a sprístupňuje automatizáciu svetu IT. Modulárna platforma  zároveň približuje technológie IT sveta automatizérom, pretože má vizualizáciu postavenú na široko akceptovaných web štandardoch HTML5, CSS3 a JavaScript. Táto vlastnosť umožňuje zobrazovať vizualizáciu nielen na HMI paneloch, ale aj na smart-telefónoch, tabletoch a ďalších zariadeniach. Programátori sa sústredia na vaše technologické know-how a používajú na opakujúce sa programové úlohy predkonfigurované bloky, ktoré sú otestované a ľahko sa integrujú. Uvedený prístup zrýchli tvrobu softvéru trojnásobne. Dá sa spraviť súborový systém (file manager) za 4,5 minúty ?  

ZÍSKAJTE UKÁŽKU TVORBY RÝCHLEHO A KVALITNÉHO SOFTVÉRU A DOSTANETE ĎALŠIE INFORMÁCIE O MODERNÝCH RIEŠENIACH V AUTOMATIZÁCII



Máte záujem o ďalšie informácie – Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo zavolajte na 032/7719575 a radi Vám ich pošleme.

 

Mám záujem


Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)