Hlavná stránka / Novinky / Čo je to brownfield integrácia?
24jan, 2017
Čo je to brownfield integrácia?

Čo je to brownfield integrácia?

Prepojenie existujúcich zariadení pre koncept Inteligentnej továrne


Súčasné diskusie o Inteligentnom priemysle alebo Priemysle 4.0 sa veľmi často zameriavajú na koncepty pre naše budúce továrne a nové generácie strojov. Na čo sa ale zvyčajne zabúda je, že najprv potrebujeme prepojiť naše existujúce tzv. Brownfield zariadenia.

 

Brownfield integrácia ako prvý krok k inteligentnému priemyslu
"Brownfield" je pôvodne urbanistický termín označujúci pozemky v minulosti používané na priemyselné účely alebo komerčné využitie. A obávame sa, že tieto plochy môžu byť napr. kontaminované nebezpečným odpadom a znečistené. V poslednej dobe tento termín získal aj ďalší význam. Brownfield je skratka pre všetky naše existujúce továrne so všetkým svojím historickým vybavením. Opakom slova je "Greenfield" – vo význame, že továreň je navrhnutá a postavená úplne nová. Takéto továrne na zelenej lúke potom môžu integrovať všetky pekné a inteligentné (smart) stroje budúcnosti.

 

Problém je v tom, že priemysel nemôže čakať ďalších 10 až 20 rokov na svoju digitálnu transformáciu. Potrebujeme prepojiť naše existujúce zariadenia, naše brownfield. Hlavným dôvodom je požiadavka a až nutnosť zvýšiť produktivitu tu a teraz. Za tým stojí všeobecný trend stanoviť hodnoty OEE (celková efektivita zariadenia) štruktúrovaným spôsobom. Znalosť OEE nám umožňuje:


• Zvýšiť dostupnosť našich zariadení zabránením neplánovanej odstávky výroby
• Analyzovať a zvýšiť kvalitu
• Naladiť výkon našich strojov a procesov


Toto otvára zaujímavé obchodné prípady pre poskytovateľov flexibilných riešení pre prepojovanie, pretože dosiahnuteľná optimalizácia v priemysle je veľmi podstatná. V súčasnosti tento brownfield-integračný trh predstavuje najväčší aktuálny biznis vo svete intelignentného priemyslu.

 

Ako začať:
Brownfield integrácia vyžaduje veľmi flexibilné a inteligentné fyzické zariadenia, často nazývané v angličtine ako "edge alebo fog" zariadenia. Takéto zariadenia musia byť schopné vykonávať nasledujúce úlohy:


• Zhromažďovať dáta aj z najstarších strojov (najjednoduchší spôsob je umiestnenie nových senzorov na staré zariadenia alebo flexibilným rozhraním na PLC alebo riadenie stroja).
• Predbežne spracovať a dočasne ukladať tieto dáta tak, aby miestny podnik dostával požadované informácie okamžite (napríklad cez OEE schému na obrazovke).
• Odovzdať dáta do cloudu: Fog/edge zariadenia sú potom zodpovedné za bezpečné segmentované odovzdávanie zhromaždených dát na cloud-aplikáciu (kde sa skutočne ukladajú veľké dáta a robia sa ďalšie analýzy.)
• Poskytovať centrálny dátový manažment: Fog/edge zariadenia sú súčasťou premyselného inteligentného riešenia a potrebujú poskytnúť možnosť byť centrálne riadené, takže nie je potrebná žiadna miestna IT alebo automatizačná odbornosť

 

Na akcii Smart Industry Forum, Summit 2016 sme videli veľmi zaujímavé brownfield riešenie od svetového lídra spoločnosti Nestlé. Na nadchádzajúcom Smart Industry Forum, Summit 2017, v termíne 8. – 9. 6. 2017, sa budú predstavovať súčasné najlepšie skúsenosti z praxe a Summit 2017 poskytne ďalšie cenné podnety v tejto téme.


Pokiaľ by ste mali záujem o predstavenie možných riešení pre integráciu strojov vo vašej spoločnosti resp. riešenia použitého v spoločnosti Nestlé, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Radi Vám informácie poskytneme.

 

 

Máte záujem o ďalšie informácie – Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo zavolajte na 032/7719575 a radi Vám ich pošleme.

Mám záujem


O nás

    Sme mladí ľudia, ktorí ako členovia medzinárodného tímu, majú radi svoju prácu v oblasti priemyselnej automatizácie. Naše poslanie je prenášať vaše požiadavky a myšlienky do moderného automatizačného riešenia.Teší nás, že naše vzájomné poznanie, know how a spolupráca posúva vaše možnosti a pôsobenie na trhu.

Čítaj viac

 

 

Kontakt

    B+R automatizace spol. s r.o. - organizačná zložka
    Trenčianska 17
    915 01 Nové Mesto nad Váhom
    Tel: +421 32 77195 - 75

office.sk@br-automation.com
http://www.br-automation.com

Copyright © 2024 Automation All rights reserved.