Hlavná stránka / Novinky / KRIS - katedra s bezpečnou budúcnosťou
26apr, 2017
KRIS - katedra s bezpečnou budúcnosťou

KRIS - katedra s bezpečnou budúcnosťou

B&R je na Slovensku v blízkom a intenzívnom kontakte s viacerými technickými univerzitami


Dovoľujeme si Vám v tomto príspevku priblížiť Katedru riadiacich a informačných systémov (KRIS) na Žilinskej univerzite. Strategickým cieľom KRIS je rozvoj založený na tradičnom ponímaní vedeckého, vzdelávacieho a humanizujúceho poslania akademického pracoviska. K spolupráci s KRIS nás viedol prioritný záujem katedry o dlhodobý rozvoj vedeckovýskumnej činnosti a vysokoškolského vzdelávania. Na základe skúseností a vedeckovýskumnej činnosti má KRIS prioritu v oblasti:


1) ANALÝZA RIZIKA A MODELOVANIE BEZPEČNOSTNÝCH VLASTNOSTÍ RIADIACICH, PRENOSOVÝCH A KOMUNIKAČNÝCH SYSTÉMOV
Cieľom výskumu je zvýšiť bezpečnosť riadenia procesov v železničnej, cestnej doprave a v priemysle a venovať sa výskumu nových metód na výpočet ukazovateľov bezpečnosti.


2) BEZPEČNOSŤ VO VZŤAHU K BEZPEČNOSTNE KRITICKEJ INFRAŠTRUKTÚRE, BEZPEČNEJ A EKOLOGICKEJ DOPRAVNEJ CESTE A DOPRAVE
Ide o výskum a vývoj nových pokročilých technológií pre poskytovanie rozšíreného sortimentu služieb inteligentnej železničnej a automobilovej dopravy, výskum metód na komparatívne i absolútne hodnotenie bezpečnosti telematických objektov dopravnej infraštruktúry (radičov, koncentrátorov, technológií tunelov), vývoj a inovácie v oblasti Smart Cities.


3) BEZPEČNOSŤ VO VZŤAHU K RIADENIU PRIEMYSELNÝCH PROCESOV A INTELIGENTNÝM ROBOTICKÝM SYSTÉMOM
Základný a aplikovaný výskum v tejto oblasti je zameraný na teóriu a taxonómiu kritických procesov, ich umiestnenie v skupine technologických a výrobných procesov (riadených i riadiacich). Výskum KRIS sa zameriava okrem procesnej úrovne riadenia aj na riadiacu úroveň v rámci výrobných informačných systémov (MES) a systémami pre automatizáciu výroby i technologických procesov, ako aj novými trendmi v integrácii systémov MES do riadenia procesov s využitím uvedených princípov na báze cloud computingu a prostriedkov virtualizácie. V oblasti robotiky pôjde o navrhovanie, konštruovanie a riadenie mobilných robotických zariadení, prevádzkovanie a programovanie moderných priemyselných robotov a manipulátorov, programovanie a nasadzovanie sieťových riadiacich systémov na báze špičkových komunikačných a softvérových technológií, umelej inteligencie.


KRIS má okrem ľudských a odborných kapacít veľmi dobre vybavené laboratóriá, čo je záruka pre študenta študujúceho alebo rozhodujúceho sa študovať modernú automatizáciu. B&R úlohou a prioritou je podpora vzdelávania a výučby s inovačným potenciálom a automatizačnou technikou. Pravidelne prednášame o moderných prístupoch v oblasti automatizácie, tvorbe softvéru, priemyselných komunikáciach a pod. Prinášame pre školy reálne poznatky z aplikácie princípov Priemyslu 4.0 v podnikoch. Pravidelné stretnutia medzi akademickými pracovníkmi a vývojármi z našej spoločnosti sú ďalší dôkaz úzkej spolupráce a prepojenia výučby s praxou. Táto spolupráca s významnými slovenskými univerzitami pomáha taktiež firmám dostať odborne pripravených ľudí. Na Katedre riadiacich a informačných systémov vypracovali s podporou pedagógov veľmi zaujimavé projekty. Viac sa o nich dočítate na web stránke KRIS: http://kris.uniza.sk/veda-vyskum-prax/prezentacie-studentskych-projektov

 

 

 

Máte záujem o ďalšie informácie – Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo zavolajte na 032/7719575 a radi Vám ich pošleme.

Mám záujem


O nás

    Sme mladí ľudia, ktorí ako členovia medzinárodného tímu, majú radi svoju prácu v oblasti priemyselnej automatizácie. Naše poslanie je prenášať vaše požiadavky a myšlienky do moderného automatizačného riešenia.Teší nás, že naše vzájomné poznanie, know how a spolupráca posúva vaše možnosti a pôsobenie na trhu.

Čítaj viac

 

 

Kontakt

    B+R automatizace spol. s r.o. - organizačná zložka
    Trenčianska 17
    915 01 Nové Mesto nad Váhom
    Tel: +421 32 77195 - 75

office.sk@br-automation.com
http://www.br-automation.com

Copyright © 2024 Automation All rights reserved.