Hlavná stránka / Prediktívna údržba

Prediktívna údržba

Minimalizácia neplánovaných odstávok výroby a optimalizácia nákladov na náhradné diely

Maximalizujte produktivitu, zlepšujte kvalitu produktov a komponentov
Ako znížiť podiel neplánovaných odstávok výroby v podniku?
Potrebujeme mať prediktívnú údržbu, ak chceme následovať princípy Industry 4.0?

prediktivna udrzba04

Aby údržba predvídala predvídateľné .....

Vytvárajte vlastné analýzy a reporty
Hľadajte nové súvislosti
Vyhodnocujte prijaté opatrenie
Vytvárajte si vlastnú vedomostnú databázu
Naplánujte údržbu podľa reálneho stavu a trendov bez neplánovanej odstávky
Minimalizujte hodiny v údržbe
Minimalizujte náklady na náhradné diely


Každý stroj musí vyrábať
V súčasnosti je priemysel zaplavený množstvom pojmov ako Priemysel 4.0 (Industry 4.0), priemyselný internet vecí (IIoT), digitálny podnik (Smart factory), OEE, Big Data, Lean production, ... veľa názvov, ale jeden cieľ. Zvyšovanie produktivity výroby. Byť rovnako produktívny pri výrobe 1000 kusov ako pri výrobe vysoko individualizovaného produktu na tej istej linke. Prevládajúci nástroj je implentácia IT technológii do všetkých úrovní výrobného procesu. Je však možné pri zvyšovaní produktivity vynechať údržbu strojných technológii? Ak chceme vedieť spoľahlivo plánovať výrobu, musíme rovnako spoľahlivo vedieť naplánovať údržbu. A ak chceme byť pri plánovaní údržby a optimalizácii nákladov na ňu aj efektívni, musíme poznať stav jednotlivých komponentov. O údržbe na základe poznania stavu komponentov a s cieľom predchádzať poruche  hovoríme ako o prediktívnej údržbe. Automatizácia novej generácie nám umožňuje bezproblémovo integrovať diagnostiku strojných technológií priamo do riadiacich systémov. Priemyselný internet poskytuje platformu na zdieľanie týchto informácií a Big Data zase technológiu na ich ukladanie a analýzu. Priemysel 4.0, digitálny podnik (Smart factory) a aj prediktívna údržba sú dôsledkom využitia týchto a ďalších moderných technológií.  

prediktivna udrzba kolesa

O čo väčší bude podiel prediktívnej údržby, o to viac sa bude podnik približovať stratégii digitálny podnik alebo Priemysel 4.0. Prediktívna údržba zahŕňa celý systém senzorov, meracích zariadení, analytických a vyhodnocovacích nástrojov, spolu s vedomostnými databázami, štatistickými metódami ale aj vhodným  logistickým systémom. Na prvom mieste však stále zostávajú odborníci údržby, bez ktorých znalostí a skúseností sa nezaobíde žiadny reálny podnik. Niet pochýb o tom, že ich úlohou nie je manuálne meranie vibrácii, teplôt, spotreby energií, koncentrácii, ktoré zanáša do systému diagnostiky v prediktívnej údržbe zníženie kvality, hustoty a hodnovernosti meraní. Automatizované meranie rôznych veličín v reálnom čase naopak umožňuje nachádzať súvislosti a vyhodnocovať trendy v opotrebovávaní jednotlivých komponentov. Na základe týchto informácií následne naplánovať údržbu, zabezpečiť potrebné náhradné diely, zaškoliť personál,...
Máme špičkové riešenie pre vibrodiagnostiku >>>

 

ZÍSKAJTE EXKLUZÍVNU BROŽÚRU "ONLINE DIAGNOSTIKA V SPOLOČNOSTI ŠKODA" A INFORMÁCIE PRE PREDIKTÍVNU ÚDRŽBU

 

Máte záujem o ďalšie informácie – Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo zavolajte na 032/7719575 a radi Vám ich pošleme.

Mám záujem


Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

O nás

    Sme mladí ľudia, ktorí ako členovia medzinárodného tímu, majú radi svoju prácu v oblasti priemyselnej automatizácie. Naše poslanie je prenášať vaše požiadavky a myšlienky do moderného automatizačného riešenia.Teší nás, že naše vzájomné poznanie, know how a spolupráca posúva vaše možnosti a pôsobenie na trhu.

Čítaj viac

 

 

Kontakt

    B+R automatizace spol. s r.o. - organizačná zložka
    Trenčianska 17
    915 01 Nové Mesto nad Váhom
    Tel: +421 32 77195 - 75

office.sk@br-automation.com
http://www.br-automation.com

Copyright © 2024 Automation All rights reserved.