Hlavná stránka / Energetický manažment

Energetický manažment

Čo nás vedie k manažmentu energií ?

Optimalizácia výroby, dodávky či spotreby energií.
Ako znížiť spotrebu energie v podniku? 
Týka sa vás aj energetický audit podľa ISO 50001?

Energetický manažment

Energetický manažment

Čím je populárna táto téma? Dnes štyri z piatich firiem sledujú energetické náklady až keď už svoje peniaze minuli. Vieme, že pod pojmom Energetický manažment (EM) je sumár činností a procesov, ktoré zahŕňajú analýzu, meranie a monitoring, plánovanie, výber dodávateľa energií až po riadenie spotreby a teda optimalizáciu za účelom zvýšenia efektivity hospodárenia. Preto je táto téma veľmi populárna.

 

Nutnosť alebo pozitívum ?
Energetický manažment môžeme brať a prijať buď ako nutnosť k splneniu si zákonných povinností alebo sa energetický manažment môže stať dlhodobým procesom zvyšujúcim vašu konkurencieschopnosť. Prvým krokom je analýza aktuálneho stavu spotreby energií v rámci podniku väčšinou formou auditu. Výsledkom je  identifikácia slabých miest efektívneho využitia energií a návrh opatrení vedúcich k ich eliminácii. To sú okamžité úspory nákladov a je to aj začiatok dlhej cesty sledovania, vyhodnocovania a optimalizácie. Takýto proces môže byť zakončený certifikátom ISO 50001 (nutný pre spoločnosti s viac ako 250 zamestnancami a ročným obratom vyšším ako 50 mil. Eur).


ISO 50001Norma ISO 50001
Táto norma je postavená na neustálom zlepšovaní tzv. PDCA modelu : Plan – Do – Control – Act. Týmto spoločnosť dosiahne systematickej aktivity osôb, ktoré sa podieľajú na stanovovaní konkrétnych cieľov, vytváraní procesov vedúcich k nastaveniu mechanizmov a splneniu cieľov. ISO 50001 je po ISO 9001 a ISO 14001 braná ako ďalší krok k zvyšovaniu konkurencieschopnosti.

 

EnMon vám povie koľko energie potrebujete na šaržu, bunku alebo celý podnik.
Potrebujete trendy, bilancie, okamžitú spotrebu, okamžité náklady alebo niečo iné? APROL EnMon je riešenie pre optimalizáciu spotrieb a pripravený ihneď k nasadeniu. Systém je postavený na kompletnom distribuovanom riadiacom systéme (DCS APROL). Týmto dosiahneme veľkú flexibilitu a škálovateľnosť vášho riešenia. EnMon je pripravený pre vás s logovaním operátorov, alarmovým systémom, trendovacím systémom atď. Ústrednou je okrem softvéru pre obsluhu aj výkonná databáza s rozhraním SQL. Celý systém EnMon pracuje na Suse Linux Entrprise Server. Dáta do systému dostanete  cez komunikácie ako Powerlink, ModbusTCP, Profinet, Profibus, Ethernet IP atď.


ZÍSKAJTE UKÁŽKU RÝCHLEHO NASTAVENIA SYSTÉMU ENMON A BROŽÚRU PRE ÚSPORU NÁKLADOV ZA ENERGIEMáte záujem o ďalšie informácie – Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo zavolajte na 032/7719575 a radi Vám ich pošleme.

 

Mám záujem


Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Viac z tejto kategórie: Čo je Priemysel 4.0 ? »

O nás

    Sme mladí ľudia, ktorí ako členovia medzinárodného tímu, majú radi svoju prácu v oblasti priemyselnej automatizácie. Naše poslanie je prenášať vaše požiadavky a myšlienky do moderného automatizačného riešenia.Teší nás, že naše vzájomné poznanie, know how a spolupráca posúva vaše možnosti a pôsobenie na trhu.

Čítaj viac

 

 

Kontakt

    B+R automatizace spol. s r.o. - organizačná zložka
    Trenčianska 17
    915 01 Nové Mesto nad Váhom
    Tel: +421 32 77195 - 75

office.sk@br-automation.com
http://www.br-automation.com

Copyright © 2024 Automation All rights reserved.